تابلو

خبر هنری

قیمت بلیت جشنواره موسیقی از 8 تا 40 هزارتومان

براساس تعرفه درنظر گرفته شده بلیت کنسرتهای جشنواره موسیقی فجر از 8 هزارتومان در تالار وحدت تا 40 هزارتومان در برج میلاد قیمت گذاری شده است.

به گزارش مهر، مدیر فروش بلیت های بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، با اعلام این خبر در نشست رسانه ای که امروز با حضورمحمدعلی خبری دبیر جشنواره موسیقی، شاهین فرهت عضو شورای سیاست گذاری و لطیفی سرشت مدیر اجرایی جشنواره برگزار شد گفت : براساس این تعرفه بلیت کنسرت در تالار وحدت بین 8 تا 20 هزارتومان، تالار اندیشه 8 تا 15 هزارتومان ،سالن رودکی ، سالن سوره حوزه هنری و پردیس ملت 10 هزارتومان، فرهنگسرای نیاوران 15 هزارتومان ،تالار بزرگ کشور 10 تا 35 و سالن همایش های برج میلاد 20 تا 40 هزارتومان قیمت گذاری شده است.
بابک رضایی در خصوص نحوه فروش بلیت گفت : .دانشجویان رشته موسیقی برای خرید بلیت کنسرت های جشنواره موسیقی فجر با ارائه کارت دانشجویی 50 در صد، دانشجویان سایر رشته ها 30 درصد و هنرمندان با ارائه کارت خانه موسیقی 20 درصد تخفیف می گیرند.
وی با بیان اینکه حضور در جشنواره موسیقی فجر با ارائه کارت ملی مسیر است گفت : فروش بلیت جشنواره موسیقی در سال گذشته به طور محدود از طریق اینترنت عرضه می شد اما در جشنواره امسال فروش اینترنتی بلیت های جشنواره به طور گسترده از طریق سایت www.t-nay.ir عرضه می شود به این ترتیب که سامانه فروش اینترنتی تمهیداتی فراهم کرده تا متقاضیان به شکل بسیار ساده ای پس از خرید، بلیت خود را از طریق پرینتر خانگی و یا با مراجعه به یکی از مراکز امور کامپیوتری پرینت فایل خریداری شده را دریافت کرده و با ارائه کارت ملی از اجراهای مورد نظر دیدن کنند.

مدیر فروش بلیت های بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در ادامه افزود : سایر متقاضیانی که دسترسی به اینترنت ندارند می توانند بلیت های خود را از گیشه سالنهای اجرای کنسرت در تهران و شهرستان دریافت کنند ؛ ضمن اینکه پیش فروش بلیت های این دوره از جشنواره از صبح فردا آغاز می شود و علاقمندان می توانند در دو روز 2 و 3 اسفندماه با مراجعه به دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر بلیت های جشنواره را با تخفیف های ویژه پیش خرید کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:52  توسط بهار  | 

جشنواره موسیقی فجر با 107 اجرا آغاز می شود

دبیر بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت : در این دوره جشنواره که از 7 تا 13 اسفند ماه برگزار می شود ما شاهد 107 اجرای موسیقی در 11 سالن در تهران خواهیم بود.

به گزارش مهر، دبیر بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در نشست خبری جشنواره که امروزبا حضور شاهین فرهت عضو شورای سیاست گذاری، لطیفی سرشت مدیر اجرایی جشنواره و رضایی مدیر فروش بلیت در محل تالار وحدت برگزار شد با اعلام این خبرگفت : در این دوره 13 گروه موسیقی پاپ، 6 گروه موسیقی کلاسیک،12 گروه سنتی،7 گروه کرال و 12 گروه موسیقی نواحی در بخش رقابتی جشنواره به اجرای برنامه می پردازند.
محمدعلی خبری در ادامه در خصوی پیشینه برنامه ریزی جشنواره گفت : بحث برگزاری جشنواره موسیقی فجر از زمان انتصاب من به عنوان مدیرکل دفترموسیقی وزارت ارشاد در اسفند ماه سال 87 شروع شد که من از همان موقع با کامبیز روشن روان(دبیر دو دوره گذشته جشنواره موسیقی فجر) به مشورت و رایزنی در مورد نقاط ضعف و قوت این جشنواره پرداختم.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در مورد سایر مراحل مقدماتی جشنواره گفت: در ابتدا با تشکیل شورای سیاستگذاری جشنواره، ما به بررسی اهداف و مباحث کلی مورد نظر جشنواره پرداختیم که از آن جمله می توان به"کشف گروه های توانمند و جوان"، "کشف استعدادهای جوان"، "توجه ویژه به موسیقی سنتی" و "شکل دهی ارتباط معنادار میان مردم و موسیقی" اشاره کرد.
خبری با اشاره به زمان برگزاری جشنواره گفت :  بیست و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از 7 تا 13 اسفند برگزار خواهد شد که اختتامیه آن را نیز از ساعت 20 روز 13 اسفند در تالار وحدت شاهد خواهیم بود. 

اهمیت ویژه موسیقی نواحی در جشنواره 

مدیرکل دفترموسیقی درتوضیح بخش های مختلف جشنواره گفت : یکی از بخش های مهم این جشنواره مربوط به موسیقی نواحی ایران است که ما سعی کرده ایم به شکل ویژه ای به آن بپردازیم؛ این بخش شامل بخش رقابتی، پژوهشی، سخنرانی و تجلیل می شود که اساتید موسیقی نواحی ما هم به اجرای ویژه می پردازند و هم از آنها تجلیل خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: "جشنواره جشنواره ها" نیز عنوان بخش دیگری است که برندگان جشنواره های موسیقی سایر استان ها در آن به رقابت خواهند پرداخت و این امر در راستای توجه بیشتر به فعالان عرصه موسیقی در سایر استان ها است.
خبری از برگزاری بخش های دیگر چون"بخش معلولان"، "ذکر الذاکرین"، " بین الملل"، "سنتی"، "پاپ"، و "کلاسیک" خبر داد و گفت: ما در بخش بین الملل شاهد حضور 12 گروه از کشورهای عضو اکو خواهیم بود. البته در کنار این بخش ها ما سعی در برگزاری نمایشگاه هایی برای عرضه محصولات موسیقی در حوزه های صوتی و کتاب هستیم که برنامه ریزی برای برگزاری آنها در برج میلاد و تالار وحدت در حال انجام است. 

شیراز و کرمان نیز میزبان گروه های جشنواره 

شاهین فرهت در ادامه این نشست گفت: از قبل قرار بود همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی فجر در تهران در چند استان دیگر نیز شاهد برگزاری برخی از این اجراها باشیم؛ خوشبختانه این اتفاق مبارک در این دوره روی خواهد داد و شهرهای شیراز و کرمان نیز میزبان برخی از گروه های حاضر در جشنواره خواهند بود.
این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر در ادامه افزود: چند نکته بسیار مهم را باید در این جشنواره مد نظر قرار داد که یکی از آنها به فراهم کردن امکان تحصیلات عالیه برای برگزیدگان جوان جشنواره مربوط می شود.همچنین ما هر سال در جشنواره موسیقی فجر شاهد برخی اجراهای خوب هستیم و این امکان نیز باید فراهم شود که این اجراها برای مردم نیز به روی صحنه برود.
لطیفی سرشت دبیر بخش اجرایی جشنواره نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: امسال جشنواره در 11 سالن تالار وحدت، تالار رودکی، تالار بزرگ کشور، مرکز همایش های برج میلاد، سالن سوره حوزه هنری، تالار اندیشه، فرهنگسرای نیاوران، فرهنگسرای ارسباران، پردیس ملت، خانه هنرمندان و سالن شهید سلیمانی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: در بخش پاپ نیز شاهد اجرای گروه هایی چون آریان، رضا صادقی، حمید عسگری، بنیامین، نیما مسیحا و احسان خواجه امیری خواهیم بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:46  توسط بهار  | 

بیش از 90اثر به جشنواره فیلم کوتاه ترافیک رسید

بیش از 90اثر در حوزه های پویانمایی، مستند و داستانی به دبیرخانه نخستین جشنواره فیلم کوتاه ترافیک ارسال شده‌است.

به گزارش مهر، احسان فراهانی دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه ترافیک در گفتگویی با دبیرخانه جشنواره گفت: زمان ارسال آثار تا 10 اسفند ماه ادامه دارد.
وی افزود: استفاده از ظرفیت فیلم برای نمایش تصویری دقیق و صحیح از معضل ترافیک جهت ارائه راه کارهای مناسب برای رفع این مشکل شهری از اهداف برگزاری این جشنواره است.این جشنواره  دو بخش دانش آموزی ودانشجویی دارد.
فراهانی ادامه داد: تلاش کردیم در این بخش‌ها از دیدگاه‌های نسل جوان بهره  ببریم تا  فرهنگ سازی این معضل شهری در مدارس و دانشگاه ها نهادینه شود. فیلمهای تولید شده از فروردین 1385 به بعد می توانند در این جشنواره شرکت کنند که موضوع این فیلم ها باید در ارتباط با ترافیک شهر تهران باشد.حداکثر زمان فیلمهای داستانی 30دقیقه وفیلمهای مستند 40دقیقه است.
نخستین جشنواره فیلم کوتاه ترافیک از سوی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 با همکاری معاونت امور اجتماعی فرهنگی وهنری این منطقه برگزار می شود. علاقه مندان می توانند اثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی میدان قزوین، خیابان قزوین، خیابان مرادی، فرهنگسرای رازی ارسال کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:41  توسط بهار  | 

داد به سینما بازمی‌گردد

دو طرح مرحوم سیف الله داد درباره تهران که در اختیار محمدعلی حسین‌نژاد است در قالب یک فیلم سینمایی اپیزودیک تولید می‌شود.

محمدعلی حسین‌نژاد درباره این فیلم به مهر گفت: مرحوم سیف‌الله داد سه طرح درباره تهران به من ارائه داد که دو طرح از  آنها به نظرم بسیار جذاب و ویژه است و روی فیلمنامه  آنها کار می‌کنیم تا دو طرح را در قالب یک فیلم ارائه ‌دهیم. 
وی افزود: یکی از این طرحها نگاهی زمینی و دیگری نگاهی آسمانی دارد که در یک اثر عرضه می‌شود. قصه از جنوبی‌ترین نقطه شهر یعنی بهشت زهرا شروع  و به شمالی‌ترین نقطه یعنی کلک‌چال تمام می‌شود. در این گستره جغرافیایی فضاهای عمومی و خصوصی مختلف اقلیمهای متفاوت و بخشهای متفاوت شهر تهران را می‌بینیم.
این تهیه‌کننده گفت: با پنج کارگردان درباره ساخت این فیلم سینمایی صحبت کرده‌ایم اما هنوز حضور هیچ یک قطعی نشده است. کارگردانی می‌تواند پشت دوربین این فیلم سینمایی قرار بگیرد که با مفهوم فیلم و حال و هوای آن ارتباط برقرار کند. این فیلم می‌تواند یادگاری از مرحوم داد در سینمای ایران باشد و ساخت آن با نگاهی که او داشت برایم مهم است.
تهیه‌کننده فیلم "طهران، تهران" ادامه داد: با آماده شدن نسخه نهایی فیلمنامه و توافق با کارگردان پیش‌تولید این فیلم را شروع می‌کنیم، بیشتر نماهای این فیلم خارجی است و لوکیشن‌های داخلی فیلم کمتر است. 
محمدعلی حسین‌نژاد تهیه کننده فیلم سینمایی "طهران، تهران" است که نوروز 89 اکران عمومی می‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:40  توسط بهار  | 

همه چشم ها به سمت هفت نگاه

نمايشگاه فروش سال آثار تجسمي با عنوان "هفت نگاه" با نمايش آثار بيش از 200 هنرمند عرصه تجسمي از بعدازظهر روز جمعه در پرديس ملت فعاليت خود را آغاز کرد.
اين نمايشگاه که پس از يک سال وقفه برگزار مي شود، با هدف تعديل قيمت ها و معرفي نسل جديد هنرمندان با حضور هفت نگارخانه شامل نگارخانه اريا، الهه، دي، گلستان، ماه‌مهر، والي و هفت‌ثمر که گروه‌ تشکيل‌دهنده هفت نگاه هستند تا 14 اسفندماه برپا مي شود .
اين نمايشگاه به روال دو دوره پيشين علاوه بر آثاري برجسته از بزرگان و نخبگان تجسمي ، آثار هنرمندان جوان و بااستعداد را به تماشا و فروش گذاشته است.
سومين نمايشگاه بزرگ فروش آثار هنري هفت نگاه، آثاري از 203 نقاش، 15 مجسمه ساز و 12 خوشنويس شامل سيدمحمد احصايي، آيدين آغداشلو، فرح اصولي، نصرالله افجه‌اي، هانيبال الخاص، ناصر اويسي، محمدعلي بني اسدي، صادق تبريزي، ترقي جاه، صداقت جباري، محمد ابراهيم جعفري، منصوره حسيني، ابراهيم حقيقي، گيزلا وارگاسينايي، جلال شباهنگي، منيژه صحي، يعقوب عمامه پيچ، يدالله کابلي، پرويز کلانتري، حسين محجوبي، نصرت اله مسلميان، احمد نادعليان ،غلامحسين نامي، پروانه اعتمادي و فريده لاشايي و ديگر هنرمندان را به معرض فروش گذاشته است.
در مراسم گشايش اين نمايشگاه محمد باقر قاليباف شهردار تهران و شوشتري رييس سازمان فرهنگي وهنري شهرداري تهرا ن حضور داشتند.
شهردار تهران در اين مراسم وعده کرد که در روزهاي آينده اثاري را از اين نمايشگاه خريداري کند.
وي همچنين از گسترش فضاهاي نمايشگاهي در سطح شهر خبر داد که به خودي خود اين دو وعده در صورت عملي شدن براي اهالي هنر مسرت بخش است.
اين در حالي است که در نخستين ساعات آغاز اين نمايشگاه دو اثر از پروانه اعتمادي، دو اثر از فاطمه بهرامي و دو اثر از شيما فريدني در کنار تک‌اثر‌هايي از گلي خلعتبري، حامد رشتيان، ايرج شافعي، ياسمين سينايي، عليرضا سعادتمند، مريم ساوجي، هايده زرين‌بال، راشين قربي، احمدرضا ياراحمدي، پري ملک‌زاده و ديگر هنرمندان به فروش رفت.
همچنين براساس اخبار رسيده از سومين نمايشگاه فروش سال هنرهاي تجسمي تاکنون 28 اثر هنري با مجموع قيمت 108 ميليون تومان در اين نمايشگاه به فروش رسيده است.
اين در حالي است که در همان روز گشايش اين نمايشگاه اثري از صداقت جباري با قيمت 35 ميليون تومان به عنوان گران‌ترين اثر فروش رفت.
"آريا اقبال شکوهي" مدير نگارخانه آريا که يکي از هفت نگارخانه باني اکسپوي هفت نگاه است، در مورد اين نمايشگاه فروش گفت: مهمترين هدف ما از برپايي اين نمايشگاه به گردش درآوردن اقتصاد هنر و ارايه اثار هنرمندان جوان است.
وي افزود: اين اکسپو با اين که جنبه عمومي ندارد و تنها هفت نگارخانه در برپايي آن مشارکت دارند ولي تا به امروز با گذشت يک روز از برپايي آن فروش خوبي داشته است و اميدوارم که تا پايان نيز فروش خوب باشد.
مدير نگارخانه آريا در مورد قيمت آثار گفت: تلاش ما اين بوده است که قيمت آثار از ميزان نرمال قيمت ها در گالري ها کمتر باشد و در جلساتي که با حضور نگارخانه داران و صاحبان اثر داشته ايم، برخي از آثار را تا حدود 40 درصد تخفيف گرفتيم از اين رو آثار با قيمت مناسب و قابل خريد براي عامه مردم ارايه شده اند.
وي تاکيد کرد که علاوه بر آثار بزرگان هنرهاي تجسمي و آثار اصل (اوريجينال) در اين نمايشگاه، طبق روال گذشته آثار هنرمندان جوان و با استعداد نيز در کنار آثار بزرگان ارايه مي شود که قيمت اين آثار نيز پايين خواهد بود و علاوه براين آثاري نيز به صورت چاپ دستي ارايه مي شود که اين آثار نيز از قيمت کمتري برخوردار هستند.
به گفته مدير نگارخانه آريا، در اين نمايشگاه آثاري در زمينه نقاشي، مجسمه و چاپ دستي ارايه مي شود و بانيان هفت نگاه اميدوارند که همه هنرمندان و علاقه مندان بتوانند از اين نمايشگاه استفاده کنند و هر ايراني يک اثر هنري را در سبد کالاي خانه خود داشته باشد .
سومين نمايشگاه و فروش سال هنرهاي تجسمي هفت نگاه با حضور203 هنرمند تا 14 اسفندماه جاري در نگارخانه پرديس پارک ملت داير خواهد بود و علاقه‌مندان مي‌توانند همه روزه از ساعت 11 صبح تا 9 شب از اين آثار ديدن و خريد کنند.
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:6  توسط بهار  | 

مرور آثار برتر جشنواره فيلم فجر ازنگاه منتقدان سينماي ايران در خانه سينما

بررسي آثار برتر جشنواره فيلم فجر از نگاه انجمن منتقدان سينماي ايران که از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده اين هفته نيز با حضور اهالي سينما و رسانه در خانه سينما ادامه مي يابد.
به گزارش ايرنا، فيلم هاي سينمايي نفوذي به کارگرداني احمد کاوري و مهدي فيوضي، طلا و مس به کارگرداني همايون اسعديان، پرسه در مه کاري از بهرام توکلي و فيلم حوالي اتوبان به کارگرداني سياوش اسعدي پنجشنبه 29 بهمن ماه با حضور جمعي از اهالي سينما و رسانه در خانه سينما به نمايش در آمد.
در ادامه اين برنامه که تا سه هفته ادامه خواهد داشت فيلم هاي سينمايي هيچ به کارگرداني عبدالرضا کاهاني، آتشکار اثري از محسن اميريوسفي و فيلم سينمايي بدرود بغداد مهدي نادري پنجشنبه 6 اسفندماه به نمايش درمي آيد.
لازم به ذکر است نمايش آثار برتر بيست و هشتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر از نگاه منتقدان سينماي ايران، به همت انجمن منتقدان سينماي ايران و در خانه سينما انجام مي شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:4  توسط بهار  | 

اکران فيلم در سينما دهکده، مجددا آغاز شد

سخنگوي شهرداري تهران از فعاليت مجدد سينما دهکده به عنوان تنها سينماي شمالغرب تهران و اکران فيلم هاي سينمايي ايراني در آن خبر داد.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه22 تهران، سيد محمد هادي ايازي در مراسمي به به منظور راه اندازي مجدد اين سينما برگزار شده بود گفت: در مجموعه شهرداري تهران بر آن هستيم که تا 5 سال آينده فضاهاي فرهنگي شهردار بر اساس مدل توسعه کالبدي فرهنگي شهر را توسعه دهيم. بطور مثال باغ موزه کتاب در مجموعه عباس‌آباد بالغ بر 540 هکتار وسعت دارد و ساخت و سازهاي آن شروع شده است.
وي افزود: در مقياس پهنه‌اي نيز مجموعه‌هايي مثل پرديس‌ها و شهربازي را در 5 پهنه در دست احداث داريم و همچنين در مقياس منطقه‌اي نيز 30 فرهنگسرا مشغول فعاليت هستند و سينماها و مجموعه‌هاي ورزشي ديگري نيز بوجود خواهد آمد.
ايازي تصريح کرد: در مقياس ناحيه‌اي نيز در 123 ناحيه شهر تهران خانه‌هاي فرهنگ، مجموعه‌هاي فرهنگي ، تفريحي و در مقياس محله ساخت سراي محله، کتابخانه ، خانه‌هاي سلامت، IT و ... را اجرا خواهيم کرد. مجموعه اين هزينه براي 5 سال 5 هزار ميليارد ريال خواهد بود که البته امکان افزايش 2 تا 3 برابري را هم خواهد داشت و اراده مديريت شهري تأمين نيازهاي شهروندان خواهد بود.
کمترين جمعيت سرانه در تهران (20 نفر در هکتار) مربوط به منطقه22 است و اين در حالي است که در منطقه 10 در هر هکتار 380 نفر و در منطقه يک در هر هکتار 76 نفر زندگي مي‌کنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:44  توسط بهار  | 

منطقه 22 به قطب گردشگری تهران تبدیل می شود

منطقه 22 با ایجاد دریاچه 350 هکتاری، آبشار تهران در البرز جنوبی با وسعت 200 هکتار و ایجاد بزرگترین مجموعه تفریحی تبدیل به قطب گردشگری تهران می شود.

به گزارش مهر، سینمای دهکده المپیک که با همکاری شهرداری منطقه 22 و اداره کل تبلیغات اسلامی تهران بازسازی شده امروز چهارشنبه توسط معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افتتاح شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین نیک نژاد مدیر کل تبلیغات اسلامی تهران از خدمات و زحمات شهرداری تهران و شهرداری منطقه 22 تشکر کرد.
در ادامه ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به فعالیتهای شهرداری تهران در حوزه فرهنگی تصریح کرد: فضاهای فرهنگی شهر تهران را طی یک برنامه پنج ساله بر اساس مدل توسعه کالبد فرهنگی شهر توسعه می دهیم.
وی با بیان این که در توسعه فضاهای فرهنگی، مکانهای ایجاد شده کارکرد شهری و ملی خواهند داشت، گفت: به طور مثال شهرداری در باغ موزه کتاب که در مجموعه عباس آباد با وسعت 540 هکتار واقع شده مشغول ساخت و سازهای فرهنگی است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ایجاد پردیسهای فرهنگی در پهنه های مشخص شده تهران خبر داد و افزود: در نظر داریم در تهران شهربازی و 374 سرای محله ایجاد کنیم.
ایازی مجموع هزینه های صرف شده برای ایجاد فضاهای فرهنگی طی پنج سال آینده را پنج هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و ادامه داد: مدیریت شهری اراده جدی بر انجام توسعه فضاهای فرهنگی دارد.
به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بزرگترین فضای دوچرخه سواری در این منطقه احداث خواهد شد و امتداد بزرگراه همت به مسافت پنج کیلومتر در سال آینده در منطقه 22  به بهره برداری می رسد.
سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به ویژگیهای خاص منطقه 22 عنوان کرد: منطقه 22 بهترین منطقه سکونتی با کمترین جمعیت است که بیشترین سرانه فضای سبز و سرانه فرهنگی در آن واقع شده است و با اهتمام و جدیت مدیریت شهری منطقه 22 شاهد رشد چشمگیری در این زمینه هستیم.
ایازی زبان هنر برای انتقال پیام  به نسل جوان را موثرترین راه دانست و خاطرنشان کرد: رسالتی بر عهده ماست که بتوانیم گفتمان بین نسلی را از طریق هنر و تولید محصولات هنری نظیر فیلم به سرانجام برسانیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران همچنین از پروژه های در حال ساخت منطقه بازدید کرد.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:14  توسط بهار  | 

کتاب"مجموعه رمان" در فرهنگسرای شفق بررسی می‌شود

چهارمین نشست "چشمه‌ کتاب" با بررسی کتاب "مجموعه رمان" نوشته وحید پاک طینت یکشنبه 2 اسفند در سرای کتاب فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، در این نشست علاوه بر خالق اثر، مهسا محبعلی و محمد چرمشیر نیز حضور می‌یابند و درباره این کتاب سخن خواهند گفت.
"مجموعه رمان" دومین اثر منتشر شده پاک طینت است؛ رمان قبلی وی "حلقه کنفی"  به جمع نامزدهای دوره هفتم جایزه بنیاد گلشیری در بخش رمان اول راه یافته‌بود.
در بخشی از"مجموعه رمان" آمده‌است: هماهنگی فکر و جسمم حتی کمتر از آن روزها شده. گاهی حس می‌کنم شب‌ها، جسمم زودتر از فکرم ‌خواب می‌رود. آن وقت فلج می‌شوم. می‌دانم روی تخت خوابیده‌ام. اما نمی‌توانم جم بخورم. سینه‌ام سنگین می‌شود. گاهی هم فکرم زودتر از جسمم بیدار می‌شود. اما باز هم نمی‌توانم جم بخورم. نفسم می‌گیرد. نمی‌دانم چرا برعکسش نمی‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در نشست نقد و بررسی کتاب "مجموعه رمان" می‌توانند ساعت 16 به نشانی خیابان جمال الدین اسد آبادی ،خیابان بیست‌و‌یکم، پارک شفق، فرهنگسرای شفق مراجعه کنند.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:48  توسط بهار  | 

جایزه ادبی نوروز 3 اسفند اهداء می‌شود

برگزیدگان نخستین جایزه ادبی نوروز مشخص شدند و خالقان آثار برتر روز سوم اسفند در فرهنگسرای خانواده معرفی می‌شوند.

به گزارش مهر، داوری نهایی نخستین دوره "جایزه ادبی نوروز" که قرار است بهترین نویسند‌گان 7 سال اخیر افغانستان را انتخاب کند، به پایان رسید.
جایزه ادبی نوروز با هدف معرفی بهترین شاعران و نویسند‌گان دهه اخیر افغانستان اواخر بهار 87 و به همت خانه ادبیات افغانستان در کابل راه‌اندازی شد و همان زمان به شکل اینترنتی فراخوان داد و کار جمع‌آوری آثار در سه شاخه رمان، مجموعه داستان و شعر از همان زمان آغاز شد.
برگزیدگان این جایزه مشخص شده‌اند و ساعت 15:30 روز دوشنبه هفته آینده (3 اسفند) در فرهنگسرای خانواده معرفی می‌شوند و جوایزشان را دریافت خواهند کرد.
پیشتر از میان 54 مجموعه داستان، 6 اثر و از میان 28 رمان هم 6 اثر از نویسندگان افغانستان که در فاصله میان آخر سال 80 تا آخر 87 چه در این کشور و چه خارج از آن منتشر شده بودند، به مرحله نهایی این جایزه راه یافته بودند.
این جایزه علاوه بر معرفی تک داستان‌های برگزیده - که قرار است بعداً در قالب کتابی منتشر شود - یک رمان و یک مجموعه داستان را هم به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهد کرد.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:39  توسط بهار  | 

مدرسه تئاتر شهریاران جوان به راه می‌افتد

مدرسه تئاتر شهریاران جوان با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی می‌‌شود.

حمیدرضا آذرنگ مدیر مدرسه تئاتر شهریاران جوان درباره راه‌اندازی آن به مهر گفت: با حمایت مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همکاری خانه شهریاران جوان مدرسه تئاتر شهریاران جوان با مدیریت بنده راه‌اندازی می‌شود. قرار است این مدرسه به صورت ترمی از اسفندماه فعالیت خود را آغاز کند و پذیرفته شدگان ترم‌های مختلف را تا مرحله نهایی سپری می‌کنند.
کارشناس تئاتر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی مدرسه تئاتر شهریاران جوان گفت: متأسفانه در اکثر مراکز آموزشی تئاتر به اشتباه از ابتدا کلاس‌های کارگردانی، نمایشنامه نویسی، بازیگری و مجموعه‌ای از گرایش‌های تخصصی برگزار می‌شود. ما در مدرسه تئاتر شهریاران جوان ابتدا  آموزش‌های اولیه بازیگری و فاکتورهایی عمومی از تئاتر را برای افراد در نظر گرفته‌ایم.
آذرنگ تربیت بیان، حس و بدن را به عنوان واحدهای تخصصی و تئاتر خلاق و نمایشنامه نویسی مقدماتی را به عنوان واحدهای عمومی آموزشی مدرسه تئاتر شهریاران جوان معرفی کرد : شناخت نمایشنامه و نوع خوانش آن پیش‌نیاز است و به عنوان ابتدایی‌ترین مسائل آموزشی باید مورد نظر قرار گیرد.
مدیر مدرسه تئاتر شهریاران جوان درباره اساتید در نظر گرفته شده برای تدریس گفت: مسعود موسوی تربیت بیان، حمیدرضا نعیمی تربیت حس، عبدالحی شماسی نمایشنامه نویسی مقدماتی، حمید پورآذری تئاتر خلاق و محسن گودرزی تربیت بدن را در مدرسه تئاتر شهریاران جوان برعهده دارند.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:26  توسط بهار  | 

نمایشهای ‌خیابانی و کودک به فرهنگسراها می‌روند

اجرای نمایش‌های خیابانی و آثار عروسکی اصلی‌ترین برنامه‌ سال 84 فرهنگسراهای تهران در زمینه تئاتر هستند.

شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این باره به مهر گفت: در راستای فعالیت‌های تئاتری مناطق سازمان بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فرهنگسراها در سال آینده به اجراهای خیابانی اختصاص دارد. قرار است در طول سال نمایش‌های خیابانی در آنها  به خصوص در فصل تابستان اجرا شوند.
وی ادامه داد: همچنین نمایش‌های کودک و نوجوان و نمایش‌های عروسکی هم سال آینده در سطح فرهنگسراهای تهران به صحنه می‌روند. در برنامه‌ ریزی‌های‌مان سعی کردیم به سمت نمایش‌هایی برویم که بیشترین مخاطب را جذب کنند. این نمایش‌ها با رویکرد تقویت تئاتر محلات انتخاب می‌شوند.
وی درباره نحوه انتخاب نمایش‌های خیابانی، کودک و نوجوان و عروسکی در سطح فرهنگسراها گفت: در بخش نمایش‌های خیابانی از گروه‌های شناخته شده دعوت می‌کنیم . البته فرهنگسراها از گروه‌های فعال خود نیز در این زمینه بهره می‌برند. در حوزه تئاتر عروسکی و بخصوص خیمه‌ شب‌بازی نیز برای انتخاب نمایش‌ها از مشورت‌های ما استفاده می‌شود. در بخش انتخاب نمایش‌ها مرکز هنرهای نمایشی سازمان علاوه بر فعالیت نظارتی ،مشورت هم می‌دهد.
کرمی درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی تئاتر در سطح فرهنگسراها هم افزود: سال آینده سعی داریم مدارس تئاتر رونق بیشتری داشته باشند. البته جدا از فرهنگسراها می‌خواهیم در مراکز وابسته به شهرداری تهران نیز مدارس تئاتر را راه‌اندازی کنیم.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:16  توسط بهار  | 

تکنوازی پیانو در فرهنگسرای ارسباران

کنسرت تکنوازی پیانو با اجرای آثاری از موسیقی فیلم های ماندگار تاریخ سینما، 14 اسفندماه در فرهنگسرای ارسباران اجرا می شود.

افشین مودب پور با اعلام این خبر به مهر گفت: این برنامه از ساعت 20 روز یاد شده تنها با یک پیانو اجرا می شود و در آن موسیقی فیلم هایی چون"لاوستوری"، "پدرخوانده"، "آستوریا" و تعداد دیگری از فیلم های ماندگار تاریخ سینما نواخته خواهد شد.
وی در ادامه افزود: موسیقی این فیلم ها برای اجرا در این برنامه کمی تغییر داده شده است به نحوی که از نظر تکنیکی شاهد فرم بهتری از نوازندگی پیانو باشیم. تنظیم برخی از این قطعات به شکلی تغییر داده شده که هر نوازنده ای بتواند آن را بنوازد و در برخی دیگر از قطعات تنظیم با سخت تر شدن اجرای آن همراه شده است.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:13  توسط بهار  | 

طلا و مس، نفوذی و ملک سلیمان برگزیده شدند

طلا و مس، نفوذی و ملک سلیمان در مراسم انتخاب آثار برگزیده توسط هیئت داوری انجمن روزنامه نگاران مسلمان تقدیر شدند.

به گزارش مهر، مراسم انتخاب فیلمهای برگزیده بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر توسط هیئت انتخاب انجمن روزنامه نگاران مسلمان با حضور مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور، علیرضا سجاد پور مدیر اداره کل نظارت و ارزیابی وزارت ارشاد، جمال شورجه، شهریار بحرانی، علیرضا سربخش، منصور واعظی دبیر شورای فرهنگ عمومی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، اعضای هیئت مدیره انجمن روزنامه نگاران مسلمان و ... برگزار شد.
در ابتدای این مراسم اختری دبیر کل انجمن روزنامه نگاران مسلمان گفت: سه نگاه به هنر وجود دارد. اول هنری که به عنوان ابزار در خدمت استبداد و استعمار بوده و در قرون گذشته مورد سو استفاده قرار گرفته است. دوم هنری که برای خود هنر است مانند سینما برای سینما و سوم هنری که در خدمت تعالی انسان است.
وی افزود: انجمن روزنامه نگاران مسلمان به عنوان بخشی از خانواده اصحاب قلم بر این باور است که در حد توان خود در راستای سینمای متعهد و متعالی گام هایی بردارد. امسال با تعیین داوران مستقل نگاه متفاوت تری به آثار جشنواره فیلم فجر داشتیم.
اختری با اشاره به مجموعه های تلویزیونی که محصول کشورهای خارجی است عنوان کرد: حالا بعد از گذشت سه دهه از انقلاب سریالهای تلویزیونی از کشورهای ترکیه و غیره پخش می شود. وقت آن رسیده که نگاهی نیز به درون داشته باشیم. ما باید سینما و تلویزیون متعهدی داشته تا بتوانیم زمینه های اجتماعی و سیاسی را به خوبی به تصویر بکشیم.
در ادامه محمود گبرلو نماینده هیئت داوران انجمن روزنامه نگاران مسلمان به خواندن بیانیه این هیئت پرداخت که در بخش هایی از آن آمده بود سال 88 به مثابه بخش مهمی از تاریخ انقلاب در حالی به پایان می رسد ما در آستانه جهشی آرمانی هستیم و جشنواره فیلم فجر در چنین شرایطی برگزار شد. خوشحالیم به رغم میل بدخواهان برایند این رویداد شوق برانگیز بود. تاریخ انقلاب همچنان از عدم توجهی که در شأن آن باشد رنج می برد. ما این موضوع را در سالهای قبل نیز تاکید کردیم. باید ژانری به عنوان ژانر تاریخ انقلاب در سینمای ایران مطرح شود. سینمای اجتماعی سیاسی نیاز جامعه امروز است.
در بخش پایانی این بیانیه آمده است: هرگونه انفعال به جریان روشنفکران خواه بر خلاف رسالت فرهنگی است. سینما باید فارغ از جنگ های جناح های مختلف آیینه ای باشد که مطالبات و آرمانهای همه ملت در آن بازتاب یابد.
در ادامه این مراسم با حضور مهدی کلهر، علیرضا سجاد پور، اختری، جمال شورجه و عباس سلیمی نمین از برگزیدگان این دوره تقدیر شد.
در بخش ابتدایی فیلم "طلا و مس" ساخته همایون اسعدیان به دلیل توجه به بستر خانواده ای ایرانی و نمایش تصویر درستی از روحانیت تقدیر شد.
در بخش دوم با تقدیر از فیلم "عصر روز دهم" و "شب واقعه" این جایزه به خاطر طرح نوآورانه در دفاع مقدس به فیلم "نفوذی" ساخته کاوری و فیوضی اهدا شد.
در بخش پایانی نیز با تقدیر از فیلم "شکارچی شنبه" جایزه این بخش به خاطر خط شکنی در قابلیت های سینمایی به فیلم "ملک سلیمان" ساخته شهریار بحرانی اهدا شد.
در پایان این مراسم مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور گفت: ساعت برگزاری این مراسم مناسب نیست زیرا در این زمان اهالی رسانه و مطبوعات در محل کار خود مشغول فعالیت هستند و نمی توانند در این مراسم شرکت کنند.
وی با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی بدون هیچ سازو برگی و بدون هیچ هزینه ای در زمان کوتاهی وارد عمل شد و از طریق نفوذ در قلب ها دنیایی را خیره کرد. ملت ما امروز با همه ضرباتی که خورده است با سایر ملت ها متفاوت است. ما ملتی هستیم که همیشه آماده است ضربه آخر را تحمل کند. ملت ما با پافشاری های فراوان راه خود را ادامه می دهد.
در پایان این مراسم فیلم "نفوذی" برای مدعوین به نمایش گذاشته شد.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:7  توسط بهار  | 

شیوه داوری جشنواره ، تقسیم غنایم بود

همایون اسعدیان نویسنده و کارگردان "طلا و مس" معتقد است، شیوه داوری‌های بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر به شکلی بوده که همه را راضی نگه دارند.

همایون اسعدیان  که در بخش تجلی اراده بیست و هشتمین جشنواره  فیلم فجر به خاطر "طلا و مس"  جوایز زیادی را به دست آورد  در رابطه با نحوه  داوری در بخش اصلی مسابقه سینمای ایران جشنواره  به مهر گفت:همواره داوران هر جشنواره‌ای سلیقه خاص خود را دارند. ممکن است این موضوع باعث شود هر فیلمی در این بخش مورد توجه قرار نگیرد. من در این زمینه هیچ گله ای ندارم. چند سال پیش هم فیلم "آخر بازی" نیز در 11 بخش نامزد دریافت جایزه بود اما تنها یک دیپلم افتخار دریافت کرد.

وی افزود: اما فکر می کنم در این دوره از جشنواره به طور کل  اصلا داوری صورت نگرفته است و به نوعی تقسیم غنایم انجام شده تا همه راضی باشند. وقتی در بخشی شش کارگردان نامزد دریافت جایزه می شوند و چهار نفر از آنها تقدیر می شوند، مشخص است که داوری صورت نگرفته است.
اسعدیان ادامه داد: مشخص است شیوه داوری این دوره از جشنواره به این شکل بوده که همه را راضی نگه دارند و ای کاش به جای اینکه نگران ناراحتی و گله مندی ما بودند، داوریها به شکل مناسب و حرفه ای انجام می‌شد.
این کارگردان سینما درباره جوایز فیلم "طلا و مس" در بخش تجلی اراده ملی که روز 27 بهمن برگزیدگان آن اعلام شد ، گفت: در این مراسم هر سازمان و تشکیلات دولتی بر اساس اهداف و دیدگاههای خود جوایزی را به فیلم‌های مختلف اهدا می‌کند . فکر نمی‌کنم در این بخش داوری خاصی صورت گرفته باشد. به طور نمونه مرکز فرش ایران از فیلم "طلا و مس" تقدیر کرد.
وی در ارتباط با بازتابهای نمایش "طلا و مس" در جشنواره فیلم فجر، عنوان داشت : این دوره  جشنواره فیلم فجردر سراسر ایران برگزار شد. در صورتی که  این روش درست نیست.  تمام  جشنواره‌های الف دنیا نیز فقط در یک مرکز و با تمرکز بر مکان اصلی ان و در یک شهر برگزار می شوند.
اسعدیان در ادامه بیان کرد:البته برپایی سراسری جشنواره فیلم فجر برای ما یک حسن داشت و از طریق آن متوجه واکنش مخاطبین شدیم. به طوریکه در چندین شهر این فیلم بهترین انتخاب مردمی بود. "طلا و مس" با اینکه سوپر استار ندارد و فیلم تجاری نیست اما در ارتباط با مخاطب مورد توجه قرار گرفت.
وی در پایان افزود: پخش این فیلم برعهده نمایشگران است و فکر می کنم منتظر شرایط مناسب برای اکران عمومی "طلا و مس" هستند.  فیلم هم برای نمایش عمومی نسبت به نسخه جشنواره فیلم فجر تغییری نمی کند.
بهروز شعیبی، نگار جواهریان، جواد عزتی، سحر دولتشاهی، رضا راد‌منش و نگین عبداللهی بازیگران "طلا و مس" هستند و داستان آن درباره سید‌رضا است که به تازگی با خانواده‌اش به تهران آمده و متوجه بیماری خاص همسرش زهرا می‌شود
دیگر عوامل تولید فیلم عبارتند از نویسندگان: حامد محمدی و اسعدیان، مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان، مدیر تولید: مجید کریمی،  برنامه‌ریز: مریم هژیروند، طراح صحنه و لباس: مرجان گلزار، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، صدابردار: ساسان نخعی، منشی صحنه: نفیسه ذاکری و عکاس: مهدی دلخواسته.
اسعدیان فیلم‌های سینمایی "آخر بازی" ،"شب روباه"، "شوخی" و "ده رقمی" و مجموعه‌های تلویزیونی "بچه‌های خیابان" و "راه بی‌پایان" را نیز در کارنامه دارد.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:6  توسط بهار  | 

گزارش تصویری/ سومین نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری هفت نگاه

سومین نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری هفت نگاه عصر روز جمعه در سالن مجموعه پردیس ملت گشایش یافت.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:58  توسط بهار  | 

سومین هفت نگاه رکورد فروش دوره های قبل را خواهد شکست

سخنگوی گروه هفت نگاه با بیان اینکه آثار ارائه شده در سومین دوره تا 40 درصد نیز تخفیف داشته اند پیش بینی کرد این دوره در مقایسه با دوره های قبل رکورد فروش را بشکند.

به گزارش مهر، لیلی گلستان سخنگوی گروه هفت نگاه و یکی از هفت نگارخانه برگزار کننده نمایشگاه فروش بزرگ سال در مراسم افتتاح که عصر روز جمعه 30 بهمن در نگارخانه پردیس سینمای ملت برگزار شد، گفت: بالاخره توانستیم سومین نمایشگاه گروه هفت نگاه را برگزار کنیم چون سال گذشته بالاجبار نتواسنتیم این کار را انجام دهیم. با این حال گله مندی ها را برای بعد می گذاریم و از اینکه هفت نگاه را با کمک شهرداری و سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار می کنیم، خوشحال هستیم.
وی با بیان اینکه پرفروش ترین آثار دوره قبل به مهدی سحابی اختصاص داشته است، افزود: مهدی سحابی اکنون در میان ما نیست اما یادش را گرامی می داریم.

گلستان سپس تفاوت اساسی نمایشگاه این دوره را در تعدیل قیمت ها دانست: امسال اساس کار ما در تعدیل قیمت ها بود. به همین دلیل در 10 روز گذشته درحال چانه زنی با هنرمندان بودیم و تقریبا توانستیم حدود 70 الی 80 درصد حرف خودمان را به کرسی بنشانیم. قمیت های فعلی، قیمت خود هنرمندان نیست بلکه قیمت های گروه هفت نگاه است که تقریبا از 10 تا 40 درصد تخفیف داشته اند  که کار سختی بود ولی انجام شد.
مدیر نگارخانه گلستان همچنین پیش بینی کرد سومین دوره، رکورد فروش دوره های قبل را بشکند:فکر می کنم، این نمایشگاه از دو نمایشگاه قبلی موفق تر شود و کورد دوره های قبلی را بشکنیم. در همین مراسم افتتاح، خیلی از بازدیدکنندگان از کیفیت نمایشگاه تعریف کردند و همین خستگی ما را در کرد.
محمد جواد شوستری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز گفت: بسیار مفتخریم در شروع ماه ربیع که بسیار فرخنده است، مهمان و میزبان هنرمندان هستیم. اعتقاد داریم برخی هنرها در کشور ما خیلی مظلوم واقع شده اند. متاسفانه هنرهایی که ریشه در اصالت دینی و اسلامی ما دارند، مورد بی توجهی قرار گرفته اند. یکی از این هنرها نقاشی و خطاطی است. برای همین نه تنها جوانان بلکه میانسالان و سالمندان این هنرها هم متاسفانه توسط مردم شناخته شده نیستند.
او برگزاری این نمایشگاه را در شناسایی نسل جوان موثر دانست و اضافه کرد: امیدورایم با کمک شهرداری، نمایشگاه ها و اکسپوهای بیشتری را برگزار کنیم. تمام تلاشمان این است که دولت به ظرفیت بخش خصوصی بیشتر توجه کند و نیم درصد بودجه خرید آثار هنری تصویب شود.
فرح اصولی نقاش در ادامه مراسم با ابراز خوشحالی از برگزاری این نمایشگاه در مورد وضعیت هنرمندان اظهار داشت: اولین دغدغه فکری هر هنرمندی خلق اثر و بعد فروش کار است. این مهم را نگارخانه داران انجام می دهند. در کشورهای پیشرفته، چگونگی فروش آثار امر تعریف شده ای است. نگارخانه داران ما نیز در این سال ها فعالیت های زیادی انجام داده اند و ما به زحمت آنها واقف هستیم. البته حراج ها، نوساناتی را در قیمت ها ایجاد کرده اند و این قیمت ها باعث نگرانی هنرمندان شده است ولی به اعتقاد من این، پیش درآمد رشد اقتصاد هنر ما است چون مجموعه دارانی به خریداران اضافه شده اند که هنر معاصر ایران را جمع آوری و به نسل بعدی منتقل می کنند.
اصولی در مورد خرید و فروش آثار هنری توضیح داد: موضوع اقتصاد هنر از سوی دولتمردان هرگز مهم تلقی نشده است. حمایت مالی از هنر با هنر دولتی دو موضوع متفاوت است چون هنر دولتی نمی تواند رشد پیدا کند ولی زمانی که دولت از هنر، حمایت می کند، باعث پیشرفت هنر می شود. در یک دوره ای قرار بود، بودجه ای برای خرید آثار هنری تصویب شود اما هنوز پس از سال ها کشمکش، هنوز به نتیجه نرسیده است.
او نتیجه گیری کرد: اختصاص دادن قطعه ای در آرامگاه بهشت زهرا البته کار با ارزشی است اما آیا به همان اندازه هم به روح هنرمندان زنده توجه می شود؟
همچنین محمد ابراهیم جعفری نقاش و شاعر در پایان مراسم افتتاح اظهار داشت:سال قبل نمایشگاه گروه هفت نگاه برگزار نشد ولی امسال با هیجان بیشتری این کار را انجام دادیم.
سومین نمایشگاه گروه هفت نگاه به مدت دو هفته در پردیس سینمایی ملت از سوی هفت نگارخانه موسوم به هفت نگاه درحال برگزاری است.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:53  توسط بهار  | 

برپايي سه نمايشگاه در فرهنگسراي بهمن

ایرنا - در آخرين روزهاي بهمن ماه، سه نمايشگاه هنري شامل نمايشگاه آثار تجسمي، گوهرها و زيورآلات و پوستر در فرهنگسراي بهمن برپا شده است.
به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي بهمن، نمايشگاه 100 اثر نقاشي و گرافيک از اساتيد دانشگاه الزهرا تا 11 اسفندماه در اين فرهنگ سرا داير است.
همچنين نمايشگاه آثار و زيورآلات دست ساز از سنگ هاي فيروزه، عقيق، لاجورد و ديگر سنگ ها تا 15 اسفندماه در فرهنگسراي بهمن برگزار مي شود.
علاوه براين نمايشگاه گروهي پوستر شامل 45 اثر پوستر در موضوعات مختلف در ابعاد 50 در 70 از آثار جمعي از هنرمندان تا 30 بهمن ماه در سالن نگارستان اين فرهنگ سراي برپاست.
فرهنگسراي بهمن در ميدان راه آهن، ميدان بهمن واقع است.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:25  توسط بهار  | 

نخستين جشنواره خواهر و برادر در فرهنگسراي اخلاق برگزار مي شود

همزمان با خجسته ايام هفته وحدت و زاد روز حضرت پيامبر اکرم (ص) و (روز اخلاق و مهرورزي)، سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نخستين جشنواره خواهر و برادر را با شعار «عاطفه خواهري، مهر برادري» برگزار مي‌کند.
به گزارش ايرنا به نقل از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران؛ جشنواره خواهر و برادر به همت فرهنگسراي اخلاق به منظور تعميق ارتباطات عاطفي در خانواده‌ها و تقويت روابط خواهر و برادري و معرفي چهره‌هاي موفق از برادران و خواهران به نسل جوان در زمينه‌هاي اخلاقي، فرهنگي،‌ هنري، علمي،‌ ورزشي و تجليل از آنها که در تحکيم بنيان خانواده نقش موثري ايفا کرده‌اند برگزار مي شود.
اين جشنواره همچنين با هدف تقويت و ارتقاي اخلاق شهروندي، رصد نخبگان در مقاطع سني مختلف و تقويت و تحکيم جايگاه خانواده برگزار مي‌شود.
بخش‌هاي جنبي اين جشنواره شامل مقاله، خاطره، فيلم، عکس است و علاقه‌مندان تا 20 اسفند فرصت دارند تا آثار خود را براي شرکت در اين جشنواره ارسال کنند.

+ نوشته شده در  شنبه یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:23  توسط بهار  | 

مطالب جدیدتر